florbalový oddíl

Florbalový oddíl Sokola Třebíč byl založen v roce 2005. Na začátku bylo několik členů tábornických oddílů, kteří si chodili jen tak pro radost zahrát florbal a účastnili se otevřených turnajů, pořádaných naší jednotou. Velmi rychle se počet členů rozrůstal a od další sezóny již začalo to, co můžeme nazvat pravidelným tréninkem.

Nechtěli jsme jít cestou oddílu,registrovaného v soutěžích ČFbU ( Česká florbalová unie ).  Vzhledem k tomu,že trénujeme v menší tělocvičně ZŠ Benešova,hrajeme tzv. „ malý florbal „  3 + 1. Jsme oddílem, který je otevřen pro všechny zájemce o tento sport. Šanci dostávají i ti hráči,kteří nedosahují takové výkonnosti,aby mohli hrát v soutěže ČFbU. Zkrátka – hrajeme florbal pro zábavu a radost.

V současné době máme tréninky rozdělené podle věkových kategorií od nejmladších žáků až po juniory. Samostatnou skupinou je dívčí tým, ve kterém hraje 12 děvčat.

Potřeba měřit se s dalšími podobnými týmy vyústila v založení Župní florbalové ligy,kterou hrají sokolská družstva z Třebíčska. První sezóna odstartovala na podzim 2007 a vyústila postupem vítězných týmů na přebor ČOS na jaře 2008. Letost staruje již pátý ročník této soutěže

Našimi největšími úspěchy byla třetí místa na Oblastním přeboru ČOS v kategoriích dorostu ( 2008 a 2009 ), juniorů a mladšího žactva ( 2011 ). Vůbec nejlepším týmem bylo družstvo mini žáků  ( elévové ),které získalo zlaté medaile v roce 2011.

O prázdninách pořádáme již třetím rokem týdenní letní soustředění hráčů na naší základně na Jurenkově osadě. Kromě získávání fyzické kondice na kolech , trénujeme i rychlost a obratnost. Podstatná část soustředění je věnována tréninku florbalových dovedností v tělocvičně ZŠ Husova v Náměšti nad Oslavou.

V září začne nový tréninkový ročník. V našem týmu rádi přivítáme nové členy,zejména v těch nejmladších věkových kategoriích. Rozpis tréninkových hodin najdete na našich internetových stránkách a také ve skříňce našeho oddílu v chodbě u tělocvičny ZŠ Benešova.